ابزار خوشنویسی, مطالب

نحوه استفاده از آبرنگ فاینتک

نحوه استفاده از آبرنگ فاینتک

سلام به دوستان عزیز و هنرمند. امیدوارم حالتان بسیار بسیار خوب باشد. یکی از ابزاری که بنده اکثر اوقات برای خوشنویسی از آن استفاده میکنم آبرنگ های متالیک فاینتک finetec metallic pearlescent colors می باشد. این آبرنگ بسیار فوق العاده در پالت ها و رنگ بندی های متفاوتی در فروشگاه موجود است اما بسیاری از هنرجویان تصور میکنند تنها برای نقاشی آبرنگ میتوان از این آبرنگ استفاده کرد. در این پست توضیح خواهم داد که چگونه میتوان از آبرنگ فاینتک به عنوان مرکب در خوشنویسی انگلیسی استفاده کرد.

آبرنگ فاین تک مدل gold
آبرنگ فاین تک مدل gold

آبرنگ فاینتک چیست؟

فاینتک یک شرکت آلمانی است که آبرنگ های متالیک بسیار حرفه ای تولید میکند. آبرنگ فاینتک نوعی مرکب متالیک فشرده شده است و به صورت جامد در قالب قرص قرار میگیرد. هنگامی که از این آبرنگ استفاده میکنید نوشته شما براق و درخشنده میشود و یک حس عجیبی را به شما منتقل خواهد کرد. کافی است تنها یک بار از آبرنگ های فاینتک استفاده کنید تا این حس بسیار زیبا را تجربه کنید. بنده اولین آبرنگ فاینتک را از مالزی خریداری کردم. به محض اینکه از آن استفاده کردم تصمیم گرفتم اکثر رنگ های آن را از خود شرکت finetec برای فروشگاه خریداری کنم. خداراشکر هم اکنون این آبرنگ در رنگبندی های متنوع در فروشگاه موجود است. اما چگونه میتوان از آبرنگ به عنوان جایگزین مرکب برای خوشنویسی انگلیسی استفاده کرد؟

https://www.instagram.com/p/B3TmY1togz7/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

نحوه استفاده از آبرنگ‌های فاینتک

این ویدیو برگرفته از وبسایت thepostmansknock.com میباشد که در مورد نحوه استفاده از آبرنگ های فاینتک توضیح داده شده است. این ویدیو را مشاهده کنید:

ابزار مورد استفاده

برای ایتفاده از آبرنگ های فاینتک به ابزار زیر نیاز دارید:

برای خرید ابزار مورد نیاز در لیست بالا به فروشگاه سایت سر بزنید.

۱. چند قطره آب بر روی سطح آبرنگ بریزید

آبرنگ های فاینتک (هر نوع آبرنگی) حالت جامد دارد که عملا در این حالت هیچ کاربردی ندارد. ما باید حالت جامد آبرنگ را به حالت مایع تبدلی کنیم و سپس از آن استفاده کنیم. با استفاده از آب میتوانیم این کار را انجام دهیم. در قدم اول کمی آب را با استفاده از سرنگ یا قطره چکان بر روی سطح قرص مورد نظر خود بریزید (در حد ۳ قطره و یا نصف قاشق چای خوری). اکنون ۳۰ ثانیه به آب فرصت دهید تا جذب آبرنگ شود.

۲. به کمک براش هم بزنید

پس از اینکه به آب فرصت جذب به آبرنگ داده شد نوبت هم زدن آن است. هدف از این کار این است که آبرنگ را به حالت مایع تبدیل کنیم تا بتوانیم با آن خوشنویسی کنیم. کافی است حدود ۲۰ ثانیه با استفاده از براش آن را هم بزنید تا سطح قرص آبرنگ به حالت مایع تغییر شکل دهد. باید کاری کنیم که سطح آبرنگ همانند مرکب شود چراکه در غیر اینصورت نمیتوانیم از آن استفاده کنیم.

۳. آبرنگ را به نوک فلزی منتقل کنید

پس از اینکه آب را با آبرنگ ترکیب کردید و سطح آبرنگ به حالت مایع تبدیل شد کافی است با استفاده از براش آبرنگ را به نوک فلزی منتقل کنید. براش را بر روی سطح آبرنگ بکشید و سپس آن را به نوک فلزی به طور ملایم آغشته کنید. با تکان دادن دسته قلم به طرف قرص آبرنگ (همان قرصی که از آن استفاده کردید) مرکب اضافی را از نوک فلزی جدا کنید. اکنون میتوانید از خوشنویسی با آبرنگ های متالیک فاینتک لذت ببرید!

به چند نکته توجه کنید

اگر شما هم از آبرنگ های فاینتک استفاده میکند لطفا به موارد زیر توجه کنید.

هنگامی که با استفاده از آب و براش سطح آبرنگ را به حالت مایع تغییر دادید دیگر نیاز نیست برای استفاده مجدد از آن ۳۰ ثانیه آب را بر روی آبرنگ نگه دارید و یا ۲۰ ثانیه آن را هم بزنید.

آبرنگ های متالیک فاینتک از ماده بسیار کوچکی به نام میکا تشکیل شده است. بنابراین هنگام استفاده از آبرنگ به تدریج آب موجود بر روی آبرنگ بخار میشود و میکا بر روی سطح آن باقی میماند و به مرور زمان آبرنگ همان حالت قبلی خود بر خواهدگشت. بنابراین بعضی اوقات نیاز است چندین بار از آب بر روی سطح آبرنگ استفاده کنید. هر چه از آب بیشتری استفاده کنید طبیعتا آبرنگ رقیق تری حاصل میشود.

هر ۱ الی ۲ دقیقه یک بار نوک فلزی را به آب آغشته کنید و آن را به کمک دستمال کاغذی تمیز کنید چراکه باقی ماندن میکا (ماده درخشنده ای که در آبرنگ متالیک قرار دارد) بر روی سطح نوک فلزی باعث اختلال در روند جریان مرکب خواهد شد.

استفاده از آبرنگ فاینتک بسیار راحت است

دوستان عزیزم، تصور نکنید که استفاده از این آبرنگ بسیار مشکل و زمانبر است. ممکن است تنها برای استفاده اول کمی شما را به چالش بکشد اما هنگامی که چند بار از آن استفاده کردید خیلی سخت است که دیگر به سراغ مرکب بروید! اگر در زمینه خوشنویسی انگلیسی فعالیت دارید پیشنهاد میکنم حتما یک پالت آن را امتحان کنید. هر سوالی در این زمینه دارید حتما آن را زیر همین صفحه کامنت کنید. متشکرم

اسماعیل بیگدلی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *