مطالب

روز قلم مبارک!

ن وَ اَلْقَلَمِ وَ مٰا یَسْطُرُونَ

«ن، و سوگند به قلم و آنچه با آن مى‌نویسند»

با نوشتن می‌توانم خلق کنم، می‌توانم بیافرینم. با نوشتن می‌توانم عاشق تر باشم، می‌توانم نزدیک تر باشم، می‌توانم همه چیز را به هر شکلی که میخواهم به کلمات تبدیل کنم. با قلم واقعا می‌توان معجزه کرد. معجزه ای که جاودانه خواهد ماند. خداوند منان را سپاس گزارم که نعمت قلم و نوشتن را به انسان هدیه داد و چه خوشبخت هستند آن هایی که می‌توانند خوب بنویسند. اکنون که در حال نوشتن این متن هستم به این فکر میکنم که چه سخت و طاقت فرسا است نوشتن و دست به قلم شدن. چه دست ها قلم شده‌‎اند تا یک باور، یک اندیشه، یک پیام، یک ارزش و یا حتی یک معنا را بیافرینند. قلم زبان دوم انسان است که با جوهره وجودش می‌تواند هر آنچه در ذهن و قلبمان داریم را به زیباترین شکل ممکن جاودانه کند. قلم زنده است، زندگی می‌کند و زندگی می‌بخشد.

امروز ۱۴ تیرماه در تقویم ایران به نام روز قلم نام گذاری شده است. چه خوب است حداقل هر سال یک بار روز قلم را ارج نهیم و تحسین کنیم آن هایی را که با قلم خود اندیشه، احساس و معرفت خود را با نیت خالص و دلی پاک با جهانیان به اشتراک گذاشته اند. بیاید قدردان قلم و صاحبانش باشیم که ریشه پنهان پیشرفت، شناخت و قدرت را بنا نهاده اند. بیایید سپاس گزار افرادی باشیم که ابزار نوشتن را فراهم کرده اند تا اهل قلم و هوادارانش بتوانند با دغدغه ای کمتر به امر مقدس نوشتن بپردازند. خوشا به حال ملتی که نویسندگان، شاعران، خوشنویسان و اهالی قلم را باور دارند و قدردان آن‌ها هستند.

کانون خوشنویسی انگلیسی این روز ارزشمند را به تمامی اهالی و دوستداران قلم تبریک عرض مینماید. امیدواریم بتوانیم بیش از پیش در جهت پیشرفت هنر نوشتن و خوشنویسی از طریق تأمین آموزش‌ها و ابزار لازم وظیفه خود را به درستی و با کیفیت بالا انجام دهیم تا اصالت هنر خوشنویسی استوارتر و ماناتر باقی بماند. چه خوب است امروز یادی کنیم از اساتید عزیزمان که زیبا نوشتن را به ما آموختند.

قلم به دست گرفتم که حرف حق بنویسم
هر آنچه را نتوان گفت بر ورق بنویسم
قسم به جان قلم خورده ام که نای قلم را
به دست گیرم و تا آخرین رمق بنویسم
بر آن سرم که به رغم محیط در همه جایی
هر آنچه حق بپسندد به حقِ حق بنویسم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *