ابزار خوشنویسی

کتاب تمرین محور پیوسته نویسی انگلیسی

کتاب تمرین محور پیوسته نویسی انگلیسی یک کتاب آموزشی فوق العاده حرفه ای می باشد که غیر از فیلم های آموزشی میتوان گفت تمام نیاز های آموزشی شما عزیزان را در سبک پیوسته نویسی انگلیسی یا هندرایتینگ یکجا براورده میسازد. بسیاری از دوستانم معتقدند که نام این محصول می بایست “دفتر” باشد نه “کتاب”. ممکن است حق با این عزیزان باشد اما به دلیل اینکه دفتر آموزشی پیوسته نویسی هم به عنوان یک محصول مجزا معرفی شده است تصمیم بر این گرفته شده که نام این محصول بشود “کتاب تمرین محور”. هرچند عنوان این محصول آنچنان برای بنده از اهمیت بالایی برخوردار نمی باشد.

در این پست قصد دارم در مورد این کتاب فوق العاده تخصصی بیشتر صحبت کنم و به بررسی تمام ویژگی های آن را به طور دقیق بپردازم.

ویژگی های کتاب

دوستان عزیزم اگر شما هم به این کتاب جادویی علاقه مند شده اید تا پایان این مطلب بنده را همراهی کنید. در ادامه ویژگی های مهم این کتاب را باهم بررسی خواهیم کرد. اگر سوالی در این مورد برایتان پیش آمد حتما بنده را مطلع کنید.

۳۰۰ صفحه آموزش + تمرین

همان طور که از نام این محصول پیدا است این یک کتاب تمرین محور است. برای بنده تمرین یک عنصر بسیار کلیدی برای موفقیت است. تمام هدف بنده این است که شما مسیر پیشرفت را به درستی بپیمایید و میتوان گفت هیچ مسیری بدون تمرین شما را به هدفتان نخواهد رساند. به همین خاطر تصمیم گرفتم این کتاب را طوری طراحی کنم که تمرین در آن نقش اساسی داشته باشد. در این کتاب به ازای هر حرف حدود ۴ صفحه تمرین به صورت های گوناگون طراحی شده است که با انجام آن تمرین ها میتوان گفت آن حرف را اصولی فرا گرفته اید.

آموزش از حرکات پایه

این کتاب آموزش را از حرکات پایه آغاز میکند. حرکات پایه اساس و پایه حروف می باشند. یعنی هر حرف از مجموعه ای از حرکات پایه تشکیل شده است و بسیاری از آن ها در یک یا چند حرکت پایه مشترک می باشند. به عنوان مثال حروف i,t و u از حرکات پایه مشابهی تشکیل شده اند. بنابراین اگر حرکت پایه مربوطه را خوب یاد بگیرید و تمرین کنید حداقل این سه حرف را هم میتوانید به خوبی تحریر کنید. در خوشنویسی فارسی هم این چنین است. حروف ج‌چ‌ح و خ دارای حرکت پایه مشابه می باشند و با تمرین و یادگیری این حرکت اصلی به راحتی میتوانید این ۴ حرف را خوشنویسی کنید.

آموزش مرحله به مرحله تمام حروف پیوسته نویسی انگلیسی

آموزش تمام حروف هندرایتینگ به صورت مرحله به مرحله به بهترین شکل در این کتاب طراحی شده است. از حرف a گرفته تا Z . برای آموزش هر حرف یک صفحه جداگانه اختصاص داده شده است و از ابتدا تا انتهای خوشنویسی حروف توضیحات مرحله به مرحله داده شده است. این بخش اساسی ترین و مهم ترین بخش کتاب می باشد چرا که تا زمانی که شما فرم حروف را به طور کامل و دقیق یاد نگیرید هرگز نمی توانید زیبا و اصولی بنویسید.

آموزش اتصالات

بسیاری از افراد تنها صرفا به دنبال یادگیری حروف خوشنویسی می باشند و گمان میکنند اگر حروف را به خوبی یاد بگیرند پس میتوانند یک دست خط بسیار زیبا داشته باشند. باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که خوشنویسی حروف اساسی ترین و مهم ترین قسمت در آموزش های خوشنویسی می باشد اما به هیچ عنوان کافی نیست. شما باید بتوانید حروف را در قابل کلمات و جملات به تحریر درآورید. آیا شما برای آموزش زبان انگلیسی تنها به واژگان نیاز دارید؟ مطمئنا خیر. برای آموزش اصولی زبان انگلیسی باید یاد بگیریم چگونه این واژگان را در قالب جملات به کار ببریم. خوشنویسی هم به همین گونه است. ما باید یاد بگیریم هر حرف را به گونه ای خوشنویسی کنیم که با بقیه حروف هماهنگ باشد. این گونه است که می توانیم یک متن زیبا تحریر کنیم.

کتاب آموزشی تمرین محور پیوسته نویسی انگلیسی به گونه ای طراحی شده است که پس از آموزش هر حرف ، اتصالات مربوط به آن را آموزش میدهد. این باعث میشود هم خود حرف را بیشتر تمرین کنید و هم نحوه اتصال مربوط به آن حرف را یاد بگیرید. یعنی تمرینات به صورتی در این کتاب پیش میرود که هنگامی که به حرف z میرسید تمام اتصالات را به خوبی یاد گرفته اید و به راحتی میتوانید کلمات را خوشنویسی کنید.

آموزش جمله نویسی و متن نویسی

پس از این که شما حروف کوچک ( که بسیارکاربردی تر از حروف بزرگ می باشد) را یاد گرفتید، آموزش حروف بزرگ اغاز خواهد شد. پس از این که آموزش حرف بزرگ تمام شد آموزش اتصالات آن حرف آغاز میشود و در انتها به پاراگراف نویسی ختم خواهد شد. بنابراین به ازای هر حرف بزرگ یک پاراگراف را تمرین خواهید کرد. یعنی هنگامی که به حرف Z میرسید ۲۶ پاراگراف را تمرین کرده اید.

بخش پایانی کتاب مربوط میشود به متن نویسی. شما قبل از این که به این بخش برسید خوشنویسی حروف، کلمه نویسی، جمله نویسی را بارها و بارها تمرین کرده اید. در بخش پایانی باید بتوانید یک متن با توجه به تمام آن چیزی که فرا گرفته اید به زیباترین شکل به تحریر درآورید. همان طور که در تصویر نشان دهنده ساختار کتاب مشاهده میکنید آموزش پیوسته نویسی انگلیسی از حرکات پایه شروع و به متن نویسی ختم میشود. یعنی از صفر تا صد همراه شماست!

گروه بندی حروف

در بسیاری از دوره های آموزش خوشنویسی انگلیسی حروف به صورت گروه بندی شده آموزش داده نمیشوند. معمولا از حرف a شروع به آموزش میکنند تا حرف z. کتاب تمرین محور پیوسته نویسی انگلیسی به گونه ای طراحی شده است که در آن تمام حروف به صورت گروه بندی شده آموزش داده می شوند. یعنی اینکه حروفی که تشابه بیشتری دارند در یک گروه قرار میگیرند و ترتیب حروف الفبا در این کتاب نیز بر اساس حروف گروه بندی شده است. به عنوان مثال حروف i،t،u و w در یک گروه قرار دارند ( چرا که تقریبا تشابه بالایی نسبت به هم دارند). به همین خاطر این ۴ حرف باهم آموزش داده میشوند. این باعث میشود تمرکز شما روی حروفی قرار بگیرد که از حرکات اصلی مشابهی تشکیل شده اند.

استفاده از کاغذ ۱۲۰ گرم با کیفیت

کاغذ های ۱۲۰ گرم با ضخامت مناسبی که دارند مانع پیدا شدن اثر جوهر خودکار در طرف دیگر کاغذ میشوند. بنابراین اگر شما با روان نویس هم اگر تمرین کنید کاغذ نه تغییر شکل میدهد و نه جوهر را در سمت دیگر منتقل میکند. کاغذ های معمولی که همیشه استفاده میکنیم ۸۰ گرم می باشند و اگر از آن ها استفاده کنید تنها میتوانید با مداد و بعضی خودکار ها در دو طرف کاغذ خوشنویسی کنید. تمام این کتاب از کاغذ های ۱۲۰ گرم و با کیفیت تشکیل شده است که خیال شما را از بابت کاغذ مناسب راحت میکند.

پیوسته نویسی انگلیسی

چاپ رنگی و طراحی زیبا

تمام صفحات کتاب آموزشی تمرین محور پیوسته نویسی انگلیسی به صورت رنگی و با کیفیت بالا چاپ شده اند. طراحی کتاب نیز به صورت کاملا حرفه ای و کم نقص انجام شده است. تم رنگ کتاب متمایل به آبی است که هرگز چشم شما را خسته نمیکند. رنگ آبی بهترین رنگ برای دفتر و کتاب های آموزشی می باشد. طراحی المان های موجود در کتاب نیز به گونه ای است که هم سادگی خاصی دارد و هم به خوبی در کنار هم چیده شده اند.

استفاده از فونت اختصاصی

یک فونت کاملا اختصاصی ویژه این کتاب و دوره صفر تا صد پیوسته نویسی انگلیسی طراحی شده است و تنها و تنها در انحصار کانون خوشنویسی انگلیسی می باشد. این فونت فعلا تنها برای آموزش استفاده میشود و تمام حروف آن توسط بنده و استاد مجتبی کرمی، مدیریت محترم مرکز خوشنویسی بین الملل بررسی شده است. تمام حروف و متن هایی که در کتاب آمده است تماما با این فونت نوشته شده اند.

صحافی قفل کلاسوری

به کمک صحافی قفل کلاسوری می توانید به راحتی چند برگه را که نیاز دارید از کتاب جدا کنید و آن را همراه خود به هر جایی که میروید حمل کنید. در این صورت شما میتوانید هر جایی که میروید به تمرین خوشنویسی بپردازید و برای این کار نیاز به حمل کتاب ۳۰۰ صفحه ای سنگین وزن نخواهید داشت. میدانم که بسیاری از شما عزیزان مشغله های متعددی دارید و ممکن است روزانه در محل های متفاوتی مشغول باشید. به لطف این ویژگی دیگر نگران حمل کتاب و یا جزوه نخواهید بود.

دوستان عزیزم این کتاب ۳۰۰ صفحه ای بسیاری از نیاز های شما را برای آموزش پیوسته نویسی انگلیسی براورده میکند. زمان و انرژی بسیار زیادی بر روی این کتاب گذاشته شده است تا بتواند لایق هنرجویان عزیز باشد.

دفتر آموزشی پیوسته نویسی انگلیسی
دفتر آموزشی پیوسته نویسی انگلیسی

تفاوت کتاب تمرین محور با دفتر آموزشی

دفتر اموزشی پیوسته نویسی نسخه بسیار خلاصه شده کتاب تمرین محور می باشد. با دفتر آموزشی تنها میتوانید فرم حروف را آموزش ببینید. یعنی خبری از اتصالات حروف، جمله نویسی و یا متن نویسی نیست. تنها فرم هر حرف و مسیر خوشنویسی هر حرف از ابتدا تا انتها به شما آموزش داده میشود. اما کتاب تمرین محور از سیر تا پیاز پیوسته نویسی را آموزش میدهد. از حرکات پایه شروع میشود و به متن نویسی ختم خواهد. در جدول زیر تفاوت های کتاب تمرین محور با دفتر آموزشی نشان داده شده است.

دفتر آموزشیکتاب تمرین محور
آموزش حروف کوچک و بزرگآموزش حروف کوچک و بزرگ، اتصالات و متن نویسی
آموزش حرکات پایه و خط کشیآموزش اعداد و علائم، خط کشی و حرکات پایه
نیم صفحه تمرین به ازای هر حرف۴ صفحه تمرین به ازای هر حرف
۶۰ صفحه۳۰۰ صفحه
صحافی فنریصحافی قفل کلاسوری
بدون جلددارای کلاسور اختصاصی
قیمت کمقیمت بالا

در هر صورت بسیاری از افراد قصد دارند دفتر های آموزشی را تهیه کنند چون تنها به آموزش فرم حروف نیاز دارند. یا این که بسیاری از دوستان هزینه کافی برای تهیه کتاب تمرین محور را ندارند. اما دوست دارم این را به شما عزیزان بگویم که کتاب تمرین محور بهترین محصول بنده است. روی این کتاب وقت و تمرکز زیادی گذاشته ام چرا که میدانم قرار است در دست افراد عزیز و ارزشمندی قرار گیرد.

ساختار کتاب تمرین محور پیوسته نویسی انگلیسی

همان طور که در بخش های قبلی توضیح دادم این کتاب از بخش های مختلفی تشکیل شده است. از آموزش خط کشی و حرکات اصلی شروع میشود و به متن نویسی ختم خواهد شد. در ادامه قصد دارم نمونه تصاویری از صفحات کتاب را در هر بخش به شما نشان دهم.

آموزش خط کشی

پس از مقدمه و معرفی ابزار و چند نکته مهم در مورد پیوسته نویسی و کتاب تمرین محور آموزش خط کشی آغاز میشود. درتصویر زیر میتوانید آن صفحه را مشاهده کنید.

آموزش حرکات اصلی

در این بخش ۵ حرکت اصلی به شما آموزش داده میشود که هر کدام به بخش های دیگری تقسیم بندی می شوند. این ۵ حرکت شالوده اکثر حروف پیوسته نویسی می باشد. نمونه ای از آموزش حرکات اصلی را در تصویر زیر مشاهده میکنید.

آموزش حروف کوچک به همراه اتصالات

مسیر تحریر تمامی حروف کوچک (که بسیار بسیار مهم تر از حروف بزرگ هستند) در این کتاب به طور واضح و مرحله به مرحله آموزش داده شده است. همان طور که خدمت شما عزیزان عرض کردم به ازای هر حرف حدود ۴ صفحه تمرین طراحی شده است که هر کدام از آن ها را جداگانه توضیح خواهم داد.

 • صفحه اول: آموزش فرم حروف و توضیحات مرحله به مرحله + تمرین حروف
 • صفحه دوم: تمرین حروف بدون اتصال
 • صفحه سوم: تمرین اتصالات حروف
 • صفحه چهرم: تمرین آزاد

آموزش حروف بزرگ به همراه اتصالات

مسیر تحریر تمامی حروف کوچک (که بسیار بسیار مهم تر از حروف بزرگ هستند) در این کتاب به طور واضح و مرحله به مرحله آموزش داده شده است. همان طور که خدمت شما عزیزان عرض کردم به ازای هر حرف حدود ۴ صفحه تمرین طراحی شده است که هر کدام از آن ها را جداگانه توضیح خواهم داد.

 • صفحه اول: آموزش فرم حروف + تمرین حروف
 • صفحه دوم: تمرین حروف بدون اتصال
 • صفحه سوم: تمرین اتصالات حروف
 • صفحه چهارم: تمرین جمله نویسی به اندازه یک پاراگراف

تصاویر نشان دهنده آموزش حرف A می باشند. آموزش بقیه حروف نیز به همین صورت می باشد

تمرین متن نویسی

در بخش پایانی کتاب پس از اینکه تحریر حروف و کلمات و جملات را تمرین کرده اید آموزش متن نویسی آغاز میشود. در این بخش به شما تعدادی متن داده میشود که می بایست آن متن ها را به سبک پیوسته نویسی تحریر کنید.

آیا این کتاب برای من مفید است؟

دوستان عزیزم اگر شما به پیوسته نویسی انگلیسی علاقه دارید و دوست دارید یک دستخط زنجیره ای و زیبا داشته باشید باید بهترین ابزار را برای آموزش در اختیار بگیرید. کتاب تمرین محور پیوسته نویسی انگلیسی تخصصی ترین کتاب در سبک پیوسته نویسی انگلیسی می باشد که در هیچ آموزشگاه و دوره دیگری خبری از چنین محصولی نیست. این کتاب ویژه دوره صفر تا صد پیوسته نویسی انگلیسی طراحی شده است اما شما میتوانید آن را به صورت جداگانه نیز در فروشگاه سایت تهیه کنید. برای تهیه این کتاب اینجا را کلیک کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

12 دیدگاه در “کتاب تمرین محور پیوسته نویسی انگلیسی

 1. رحمان نورالدینی گفت:

  سلام آقای بیگدلی
  کتاب “تمرین محور پیوسته نویسی انگلیسی” بسیار ارزشمند و جالبی ست، علاقه مند به خرید هستم. اما حیف که نتوانستم لینک خرید و یا در فروشگاه، کتاب را پیدا کنم. لطفا قیمت و روش خرید را ارسال نمایید.

  با تشکر
  نورالدینی

  1. سلام خسته نباشید این کتاب تبدیل شده به کیت ابزار هندرایتینگ با همون محتوا

   1. Sina.k گفت:

    با عرض سلام و خسته نباشید
    بنده مشتاق خرید این کتاب هستم اما متاسفانه نحوه سفارش و قیمت کتاب را نمی دانم
    لطفا قیمت و نحوه سفارش کتاب تمرین محور پیوسته نویسی انگلیسی را اطلاع رسانی کنید
    با تشکر

    1. سلام خسته نباشید این کتاب تبدیل شده به کیت ابزار هندرایتینگ

   2. ارشیا گفت:

    سلام من دیدم تو کیت ابزار هندرایتینگ که این کتاب رو نداشت!

    1. سلام وقت بخیر محتویات این کتاب تقسیم شده به جزوه های سرمشق و آموزشی هندرایتینگ. کیت ابزار هندرایتینگ کامل ترین مجموعه هندرایتینگه که از سایت میتونید تهیه بفرمایید

 2. AMIR.Hp1 گفت:

  خوب عزیز من لینک ثبت سفارشی چیزی منم میخام بگیرم خوب

  1. این کتاب تغییر کرده به کیت ابزار هندرایتینگ که در فروشگاه قابل خریده

 3. زهرا نوشاد گفت:

  اسم کتاب. چیه و با چه لسمی در فروشگاه ها میشه پیداش کرد

  1. سلام وقت بخیر این کتاب رو به جز اینجا جایی نمیشه پیدا کرد. البته این کتاب تبدیل شده به کیت ابزار هندرایتینگ که کامل تر و جامع تره

 4. الهه موسوی گفت:

  سلام ببخشید چطور میتونم از همین سایت تهیه کنم این کتاب رو

  1. سلام وقت بخیر این کتاب تبدیل شده به کیت ابزار هندرایتینگ. لطفا کیت ابزار رو تهیه بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *